W spotkaniu z Lecce opuścił murawę boiska już w 32 minucie, a powodem tego był odniesiony uraz kolana. Wtedy jeszcze nic nie wskazywało jak poważna w skutkach będzie ta kontuzja. Mowa tutaj o Andreasie Granqviście który w jednej ze swoich wypowiedzi pomeczowych był pełen optymizmu. Niestety wyniki badań ostudzą nieco Szweda i jeszcze bardziej skomplikują sytuację kadrową genueńskiej defensywy.

Jak poinformowała oficjalna strona, obrońca doznał kontuzji zwichnięcia w prawym kolanie przyśrodkowego więzadła pobocznego. Mimo iż kontuzja jest dość poważna, na szczęście nie ma więcej powikłań. Szwedzki defensor obecnie nie jest w stanie trenować, a rehabilitację rozpocznie od przyszłego tygodnia. Według sztabu medycznego Genoi, Andreas Granqvist musi liczyć się z dość długą przerwą od występów. Szacuje się ją na 45 – 60 dni. Oznacza to, że reprezentanta Szwecji na boisku w najlepszym wypadku ujrzymy w meczu 34 kolejki, kiedy na Stadio Luigi Ferraris przyjedzie Ac Siena.