W dzisiejszym meczu Juventus powinien wygrać z Genoą, ale obrona i bramkarz Rossoblu zagrali bez zastrzeżeń, oba klubu podzieliły się punktami. Wpadkę Juve wykorzystał AC Milan, który wygrał 2:0 z Lecce.

Po pierwszej połowie, która wzbudziła wiele kontrowersji na Stadionie Marassi w Genui było 0:0. Już w pierwszej minucie najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy Rodrigo Palacio mógł strzelić swoją 15 bramkę w tym sezonie, ale czujny w bramce Gianluigi Buffon wybronił strzał Argentyńczyka.

Po ośmiu minutach drugiej połowy po rzucie rożnym Vucinic uderzył tylną częścią głowy, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później czarnogórski napastnik tym razem uderzył w słupek. W 60. minucie przy rzucie wolnym Biondini nie upilnował Pepe, który trafił w słupek. Pierwszy groźny strzał w drugiej połowie Genoa oddała w 75. minucie, ale silne uderzenie Kucki obronił Buffon.

Genoa – Juventus 0:0

Genoa (4-4-2): Frey; Rossi, Kaladze, Carvalho, Moretti; Jankovic (Constant 61′), Kucka, Biondini (Belluschi 88′), Sculli (Mesto 46′); Gilardino, Palacio.

Juventus (4-3-3): Buffon; Lichtsteiner, Caceres, Vidal, De Ceglie; Giaccherini (Borriello 88′), Pirlo, Marchisio; Pepe (Elia 71′), Matri (Del Piero 76′), Vucinic.

Żółte kartki: Kucka, Jankovic, Moretti (Genoa) – Pepe, De Ceglie (Juventus)