W poniedziałkowy wieczór na Stadio Olimpico w Rzymie AS Roma wygrała z Genoą 1:0 po bramce włoskiego piłkarza argentyńskiego pochodzenia Osvaldo, który bramkę strzelił już w 3 minucie meczu.

Gra podopiecznych Pasquale Marino pozostawiała wiele do życzenia, a taktyka „długa piła” na Rodrigo Palacio nie zdała egzaminu i gdyby nie w bramce Sébastien Frey wynik byłyby znacznie wyższy.

Najgroźniejszy strzał Grifo miał miejsce w 70 minucie, po strzale Palacio piłka odbiła się od poprzeczki, notabene Argentyńczyk był na spalonym czego nie zauważył sędzia.

Roma – Genoa 1:0
Osvaldo 3′

Roma (4-3-1-2): Stekelenburg; Taddei, Kjaer, Heinze, Josè Angel; Gago (Simplicio 87)De Rossi, Greco (Marquinho 74); Borini, Lamela (Bojan 59), Osvaldo.

Genoa (4-3-1-2): Frey; Rossi (Jankovic 46), Carvalho, Kaladze, Moretti; Mesto, Veloso, Biondini; Belluschi (Jorquera 65); Gilardino, Palacio.

Żółte kartki: De Rossi (Roma) – Jankovic, Kaladze (Genoa).