Dzisiejszego popołudnia na stadionie Marassi w Genui zawodnicy Pasquale Marino zremisowali 1:1 z ACF Fiorentina. W 20 minucie po wrzutce Giandomenico Mesto w pole karne celnie główką strzelił Fernando Belluschi, nasz rodak w bramce „Fioletowych” Artur Boruc tylko „odprowadził” piłkę wzrokiem. Chwilę później Riccardo Montolivo doprowadził do wyrównania, była to 50 stracona bramka przez „Rossoblu”. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby w bramce nie było Sebastiena Freya.

W 70 minucie Cesare Natali pokonał bramkarza „Gryfów” i wydawało się, że cenne punkty zdobędzie jedenastka gości, minute przed upływem regulaminowego czasu gry ex-Fiorentina Gilardino podał na szesnasty metr do Argentyńczyka Rodrigo Palacio, który przedarł się przez obronę „Fioletowych” i strzałem w długi róg nie dał szans Borucowi.

Genoa – Fiorentina 2:2

Belluschi 20′
Montolivo 31′
Natali 70′
Palacio 89′

Genoa (4-3-1-2) Frey, Kaladze, Carvalho, Mesto, Moretti, Rossi (Jorquera 63), Veloso (Sculli 78), Biondini, Belluschi, Palacio, Gilardino.

Fiorentina
(4-4-2) Boruc; Cassani, Gamberini, Natali, Pasqual; Behrami, Montolivo, Marchionni (Lazzari 73), Vargas; Amauri (De Silvestri 83), Jovetic.

Żółte kartki
: Behrami, Gamberini, Boruc, Pasqual (Fiorentina).

Statystyki