Genoa CFC po raz kolejny mocno swoich kibiców i zaledwie zremisowała z Ceseną 1:1. Drugą negatywną informacją tej kolejki jest wygrana nieobliczalnego Lecce. Podopieczni Serse Cosmiego pokonali 1:2 Catanię i odrobili 2 punkty do rozbitej Genoi.

Wróćmy jednak do występu popularnych Gryfów, którzy na własnym terenie zaledwie zremisowali z Ceseną. W pierwszej połowie to gospodarze mieli optyczną przewagę, lecz Sebastian Frey musiał być zawsze gotowy do interwencji. Pod koniec pierwszej odsłony gry wynik otworzył Marco Rossi. Górną piłkę w pole karne wrzucił Miguel Veloso, tam Giuseppe Sculli strącił futbolówkę głową, a kapitan Liguryjczków z niewielkiej odległości strzeli do bramki.

W drugiej połowie uwidoczniło się górowanie Rossoblu nad teoretycznie słabszym rywalem. Niestety gola na wagę remisu strzelił zawsze nieobliczalny Adrian Mutu. Trafienie na kwadrans przed końcem meczu niestety ustaliło końcowy wynik meczu, a Genoa jak bez zwycięstwa była, tak i pozostała.

Wyjściowe składy:

GENOA (4-4-2): Frey; Mesto, Granqvist, Kaladze, Moretti; Rossi (c), Veloso, Biondini, Sculli; Gilardino, Palacio.

rezerwowi: Lupatelli, Roger Carvalho, Bovo, Jankovic, Jorquera, Birsa, Zé Eduardo.

trener: Alberto Malesani.

CESENA (4-4-2): Antonioli (c); Ceccarelli, Moras, Benalouane, Marco Rossi; Arrigoni, Guana, Djokovic, Martinho; Malonga, Mutu.

rezerwowi: Ravaglia, Rodriguez, Lauro, Urso, Del Nero, Santana, Rennella.

trener: Mario Beretta.