Genoa CFC poczyniła milowy krok w kierunku pozostania w najwyżej włoskiej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Luigiego De Canio wygrali z wyżej notowanym Cagliari Calcio, podczas gdy Lecce zremisowało z Juventusem 1:1. Pierwszą bramkę dla „gospodarzy” zdobył Rodrigo Palacio, a było to w 11 minucie. Rossoblu nie cieszyli się długo z prowadzenia, ponieważ na 1:1 wyrównał Lorenzo Ariaudo. Przez większość meczu utrzymywał się owy wynik, jednak wprowadzony na boisko w 63 minucie Bosko Jankovic, na kwadrans przed zakończeniem spotkania ustalił rezultat na 2:1.
Składy:

Genoa: Frey – Moretti, ALhassan, Granqvist, Mesto – Sculli, Biondini, Kucka, Rossi – Palacio, Gilardino

Cagliari: Agazzi –Agostino, Ariaudo, Astori, Perico – Nainggolan, Conti, Ekdal – Cossu – Pinilla, Ibarbo