Po zakończeniu ligowego sezonu, w ramach końcowych przygotowań do EURO2012 zostaną rozegrane mecze towarzyskie. Mimo, że na zbliżający turniej pojedzie Miguel Veloso i ewentualnie Andreas Granqvist, powołania otrzymało czterech innych graczy Genoi, którzy wystąpią przeciwko finalistom Mistrzostw Europy.

Pierszym z nich jest Bosko Jankovic. Skrzydłowy Rossoblu wystąpi w trzech meczach z udziałem swojej reprezentacji: 26 i 31 maja przeciwko Hiszpanii oraz Francji oraz 5 czerwca przeciw Szwecji. Kolejnymi reprezentantami będą Juraj Kucka i Valter Birsa. Drugi z nich wystąpi 26 maja w Kaufstein (Austria) w meczu Słowenia – Grecja, a Kucka w Klagenfurcie spróbuje pokonać organizatorów turnieju – Polskę, a cztery dni później Holandię.

Do kadry narodowej Chile został powołany Cristobal Jorquera. Młody skrzydłowy znalazł się w 25-osobowym zespole, który rozegra dwa spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Brazylii. Pierwszym przeciwnikiem Chilijczyków będzie Boliwia, a później Wenezuela. Spotkania odbędą się kolejno 2 i 9 czerwca.

Dodatkowo po zakończeniu ligowych rozgrywek, na kurs trenerski wybierze się Alberto Gilardino. Napastnik, który liczył na występ na zbliżających się Mistrzostwach Świata będzie miał okazję na spotkanie się z graczami, z którymi w 2006 roku zdobył Mistrzostwo Świata, a będą to między innymi: Marco Materazzi, Gennaro Gattuso, Massimo Oddo, Fabio Grosso, czy Gianluca Zambrotta.