GamberiniZgodnie z tym, co przekazuje nam dzisiejsze wydanie Il Secolo XIXw., Pietro Lo Monaco znalazł kolejne wzmocnienia dla liguryjskiego klubu. Nie jest tajemnicą, że największe problemy Genoa ma w obronie, dlatego dwaj nowi kandydaci do wzmocnienia Rossoblu są defensorami.

Pierwszym z nich jest Michele Canini. Swoimi udanymi 34 występami w Serie A przykuł uwagę scoutów i niewykluczone, iż na linii Genoa – Cagliari dojdzie do kolejnej wymiany. Popularny portal transfermarkt.de wycenia 27-letniego piłkarza na 3,5 miliona euro.

Kolejnym wzmocnieniem defensywy Rossoblu może być pozyskanie Alessandro Gamberiniego. Niepodważalne doświadczenie 30-latka i dobre stosunki z florenckim klubem mogą sprawić, że z pozyskaniem Włocha nie będzie najmniejszych problemów. W odróżnieniu do Michele Caniniego, Gamberini zaliczył 8 występów dla dorosłej reprezentacji Włoch. W czerwcu przyszłego roku obrońcy wygaśnie kontrakt, więc jeśli nie zostanie on przedłużony, wówczas Fiorentina postara się zarobić na swoim graczu.