De CanioPowoli mija 6 dzień mercato, jednak Genoa nie sfinalizowała żadnych transferów. Co prawda w Pegli trenują nowi zawodnicy tacy jak Tozser, Immobile, Merkel, czy von Bergen, jednak ich transakcje były dogadane jeszcze w trakcie sezonu.

Według Gazzetta.it, trener Luigi De Canio poprosił Enrico Preziosiego o pewne wzmocnienia składu. Wiadomo, że defensywa Rossoblu nie jest w dobrym stanie, tak więc popularny „Gigi” zażyczył sobie trzech obrońców. Jednym z nich ma być Michele Canini, którego kontrakt z Cagliari wygasa w 2013 roku. Na celowniku Genoi jest także defensor Catanii Calcio – Nicolas Spolli, którym Rossoblu interesowali się już w 2009 roku przed jego przybyciem na Sycylię. Najbardziej prawdopodobnym transferem środkowego obrońcy wydaje się pozyskanie 21-letniego Juliana Velazqueza, którego właścicielami są Independiente oraz Racing Club.

De Canio uważa, że wzmocniony powinien być także atak. Po sprzedaniu Rodrigo Palacio, manatki powoli pakuje Ze Eduardo, a wciąż nie znamy przyszłości Alberto Gilardino. Według włoskich mediów, pewniakiem do wzmocnienia napadu Rossoblu jest argentyński piłkarz Velez – Juan Manuel Martinez. Kolejnym napastnikiem, na którego zasadzają się scouci Genoi ma być Gabriel Hauche. 25-letni piłkarz gra obecnie dla Racing Clubu, a w koszulce reprezentacji Argentyny wystąpił w 5 meczach, w których zdobył 3 gole.