Mimo dobrej gry Genoa przegrała z Mistrzem Włoch 1:3, zabrakło skuteczności. Piłkarze Juventusu są niepokonani od 483 dni.

Pierwszą połowę zdominowali zawodnicy De Canio. Już w 4. minucie po długim podaniu Cesare Bovo piłkę dopadł Marco Borriello, ale futbolówka po jego strzale minęła minimalnie lewy słupek. Chwilę później sytuację sam na sam zmarnował Ciro Immobile. Ale jak mówi stare porzekadło – „co się odwlecze to nie uciecze” i w 18. minucie Immobile strzałem z szesnastego metra wyprowadza gospodarzy na prowadzenie.

Po zmianie stron sytuacja wyrównała się, a pod koniec zdecydowaną przewagę mieli Bianconeri. W 53. minucie Sebastian Giovinco uderzył w słupek. Chwilę później z rzutu wolnego dośrodkowywał Bosko Jankovicia, jednak piłka po główce Marco Borriello trafiła w poprzeczkę. W 61. minucie Mirko Vucinic zagrał idealną piłkę do wbiegającego Emanuela Giaccheriniego, a ten uderzył nie do obrony.

W 78. minucie sędzia Gianluca Rocchi podyktował rzut karny dla Juve za faul na Kwadwo Asamoah, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Vucinic. Wynik meczu ustanowił Asamoah strzelając na 3:1.

Genoa – Juve 1:3