W ostatnim meczu 4. kolejki Serie A zawodnicy Luigi De Canio wygrali na wyjeździe 1:0 z Rzymskim Lazio po trafieniu Marco Borriello. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Rossoblu.

Pierwsza połowa to wyrównany mecz, ze wskazaniem na gospodarzy, którzy nie dali powodu do nudy Sebastianowi Freyowi przez cały mecz. Goście z Ligurii bardzo groźnie zagrozili bramce Lazio w 11. minucie, gdzie po strzale Marco Borriello z główki futbolówka minęła minimalnie poprzeczkę. Bilski strzelenia gola był Mario Sampirisi w 38. minucie, ale z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Druga połowa to miażdżąca dominacja Biancocelestich. Już w drugiej minucie po przerwie Hernanes trafił w poprzeczkę po strzale z 16 metra. Kolejny był blisko zdobycia bramki Candreva, ale jego strzał obronił Frey. W 75. minucie na boisko wszedł Miroslav Klose, który zaraz po wejściu miał wyśmienitą okazję, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła długi słupek bramki. W 79. minucie nieoczekiwanie Genoa zdobyła bramkę na wagę trzech punktów. Bramkę zdobył Borriello będąc sam na sam z bramkarzem Lazio.

W następnej kolejce Rossoblu zagrają u siebie z Parmą w środę 26 września. Genoa po 4. kolejkach zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Lazio – Genoa 0:1

Borriello 79′

Lazio (4-4-2): Marchetti; Cavanda, Biava, Ciani, Scaloni (Mauri 68′); Candreva (Klose 75′), Hernanes, Ledesma, Lulic; Kozak, Zarate (Gonzalez 68′).

Genoa (4-3-1-2): Frey; Sampirisi, Canini, Granqvist, Moretti; Kucka, Anselmo (Antonelli 58′), Merkel (Jankovic 46′), Tozser; Borriello, Immobile (Seymour 73′).

Żółte kartki: Candreva (Lazio) – Borriello (Genoa)