Dzisiejszego wieczoru zawodnicy Luigi De Canio zremisowali 1:1 z gośćmi z Parmy po bramce Lucarelliego dla Gialloblu oraz wyrównującym golu Marco Borriello.

Początek pierwszej połowy należał do gospodarzy. W 13. minucie po podaniu Andrei Bertolacciego sam na sam z bramkarzem był Ciro Immobile, ale piłka po jego strzele trafiła w boczą siatkę. Minutę później Immobile miał drugą szanse na zdobycie bramki, ale jego strzał sparował bramkarz nad poprzeczkę. Były to dwie najlepsze okazje Rossoblu w pierwsze połowie, po tym czasie rozkwiecili się zawodnicy Roberto Donadoniego. W 20 minucie po wrzutce Daniele Galloppa świetnie z główki uderzył Cristian Zaccardo, ale Sébastien Frey zdołał to obronić. W 27. minucie po rzucie rożnym z 16. metra miedzy obrońcami strzelił bramkę Alessandro Lucarelli. Seba Frey nie miał żadnych szans na obronę, był zasłonięty.

W 67. minucie Marco Borriello nie wykorzystał rzutu karnego! Trafił w słupek. Trzy minuty później Immobile, kolejny raz był sam nam sam z bramkarzem gości, futbolówka po jego strzale minęła minimalnie poprzeczkę.

W końcówce meczu sędzia Marco Guida drugi raz wskazał na „wapno”, za faul na Borriello. Do piłki podszedł sam poszkodowany i tym razem już nie pomylił się i strzelił gola na wagę jednego punktu.

W następnej kolejce Genoa zagra na wyjeździe z Udinese Calcio 30 września br. o godzinie… 12:30.

Genoa – Parma 1:1