Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacyjnymi powracają na boisko piłkarze Rossoblu. Jutro o godzinie 20:45 na stadionie Marassi zawodnicy Gigi De Canio zmierzą się z AS Roma.

Spotkanie w portowym mieście będzie szczególne dla Marco Borriello, który w latach 2010/2011 występował w barwach Giallorossi strzelając 11 bramek. Występ 30-letniego napastnika stał pod znakiem zapytania. Podczas jednego z treningów odniósł uraz łydki i były obawy, że może nie zagrać przez kilka tygodni, jednak badania wykazały nieznaczne zmęczenie mięśni.

Oba kluby jak do tej pory spotkały się 49 razy na Marassi. 26 razy zwyciężyli gospodarze, 26 padł remis, natomiast 7 razy wygrali goście z Rzymu. W tych spotkaniach Genoa strzeliła 74 bramki, a 47 straciła. W poprzednim sezonie w Ligurii zwyciężyła Genoa 2:1 po bramkach Jankovicia i Kucki. W ostatnim meczu Genoa przegrała w Rzymie z Giallorossi 0:1 po bramce Osvaldo.

W barwach Rossoblu z powodu kontuzji nie zagrają Anselmo, Ferronetti, Rossi i Vargas, zaś trener Zdenek Zeman musi poradzić sobie bez Burdisso, Destro i Dodo.

Zapraszam do dyskusji o niedzielnym meczu na Forum – http://genoapoland.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=765

Przewidywane składy Wg LGDS

Genoa: Frey, Granqvist, Bovo, Canini, Moretti, Jankovic, Seymour, Kucka, Antonelli, Borriello, Immobile.

Roma: Stekelenburg, Taddei, Marquinhos, Castan, Balzaretti, De Rossi, Tachtsidis, Florenzi, Lamela, Osvaldo, Totti.