W pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Luigi Delneriego zawodnicy Rossoblu przegrali 0:1 na San Siro z AC Milan. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył wychowanek Genoa Stephan El Shaarawy. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy poświęconej zmarłemu kapralowi Tiziano Chierottiemu, który został zabity w Afganistanie.

Najgroźniejszą okazję na zdobycie bramki w pierwszej połowie miał Ciro Immobile. Marco Amelia nie wybił czysto piłki, a ta odbiła się od Immobile, ale futbolówka minęła prawy słupek bramki. Pod koniec pierwszej połowy z powodu kontuzji zszedł z boiska Luca Antonini, w jego miejsce pojawił się były piłkarz Rossoblu Kevin Constant.

W 71. minucie kapitan gości Bosko Jankovic uderzył celnie futbolówkę, ale piłkę zmierzającą w dolny róg bramki złapał Amelia. Sześć minut później Ignazio Abate dośrodkował po ziemi na piąty metr, a El Shaarawy dostawił nogę i zdobył zwycięską bramkę, czym sprawił sobie znakomity prezent na 20 urodziny. Chwilę później Jankovic doznał kontuzji, w jego miejsce na murawę wszedł Cristobal Jorquera.

W następnej kolejce Genoa zagra na Stadio Marassi z Fiorentiną 1 listopada o godzinie 20:45.

Milan – Genoa 1:0

El Shaarawy 77′

Milan (3-4-3): Amelia; Zapata, Bonera, Yepes; Abate, Montolivo, De Jong, Antonini (Constant 43′); Emanuelson (Nocerino 88′), Pato (Pazzini 72′), El Shaarawy.

Genoa (4-5-1): Frey; Sampirisi, Granqvist, Bovo, Moretti (Krajinc 68′); Jankovic (Jorquera 80′), Kucka, Tozser, Bertolacci (Merkel 56′), Antonelli; Immobile.

Żółte kartki: Yepes (Milan) – Bertolacci, Bovo (Genoa).