Genoa kolejny raz straciła punkty, tym razem przy okropnym stanie murawy na Marassi zawodnicy Gigi Delneriego przegrali 0:1 z Fiorentiną, byłą drużyną Sebastiana Freya po bramce kapitana Violi Manuela Pasquala.

Na początku pierwszej połowy Juraj Kucka uderzył tuż obok lewego słupka Emiliano Viviano i była to jedyna okazja na szczelnie bramki dla gospodarzy. Po niecałym kwadransie gry po długim podaniu od Gonzalo Rodrígueza futbolówka dotarła do Manuela Pasquala, który wyszedł sam na sam z Sebastianem Freyem i przelobował go strzelając bramkę na wagę trzech punktów.

W 24. minucie czarnogórski piłkarz Stevan Jovetić uderzył z 16 metra, ale bramkarz Rossoblu wybronił ten strzał. Dziesięć minut później Adem Ljajić znalazł się sam na sam z Freyem, ale tym razem francuz obronił strzał Serba.

W następnej kolejce Genoa zagra na Artemio Franchi – Montepaschi Arena z AC Siena 4 listopada o godzinie 15:00.

Genoa – Fiorentina 0:1