Po 18 miesiącach przerwy powracają Derby della Lanterna. Będzie to 105 spotkanie między UC Sampdoria i Genoa CFC. Oba klubu w tym sezonie grają poniżej oczekiwań i wygrana przyniesie nie tylko prestiż z wygranej w derbach, ale i przełamanie. Genoa znajduję na trzecim miejscu od końca (spadkowym) z 9 punktami na koncie, zaś rywal plasuję się o miejsce wyżej z jednym punktem więcej.

Ciro Ferrara musi poradzić sobie podczas derbów bez kontuzjowanego Maxi Lopeza, Gaetano Berardiego, Nicola Pozziego oraz Edera, natomiast w drużynie Rossoblu zabraknie kontuzjowanego Damiano Ferronettiego, Anselmo i Cristobala Jorquere. Do składu powrócił Juan Manuel Vargas.

Ostatnie derby zostały rozegrane w maju 2011 roku. Były to historyczne derby, gdyż w 96. minucie Mauro Boselli strzelił na 2:1 dla Rossoblu czym skutecznie zdegradował Sampdorie do Serie B. Po ostatnim meczu z Cesena kibice Rossoblu w liczbie około 30 trzydziestu tysięcy urządzili na ulicach „pogrzeb” Blucerchiatich.

Od powrotu Rossoblu do Serie A w 2007 roku Genoa wygrała 5 razy w derbach, 2 razy przegrała oraz raz padł remis.

Zapraszamy na Chat podczas derbów od 20:30 – http://www.flash-chat.pl/chat.php?chatID=Genoa

Łącznię do tej pory zostały rozegrane 104 spotkania miedzy Rossoblu, a Blucerchiati. 58 razy z Serie A gdzie górą była Sampdoria wygrywając 20 razy, remisując 23 i przegrywając 15. W Serie B spotkali się 16 razy i oba zespoły wygrały po 5 razy i remisując 6. W Coppa Italia spotkały się 12 razy gdzie górą była Sampdoria z 6 wygranymi, 2 porażkami i 4 remisami. W innych rozgrywkach spotkali się 18 razy w których góra była Genoa wygrywając 6 razy, remisując 8 i przegrywając 4. Podsumowując w wszystkich meczach Sampdoria wygrała 35 razy, a Genoa 28, zaś 41 razy padł remis.

Zapraszam do dyskusji o niedzielnym meczu na Forumhttp://genoapoland.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=808

Przewidywane składy Wg LGDS

Sampdoria: Romero, De Silvestri, Gastaldello, Rossini, Costa, Krsticic, Maresca, Obiang, Poli, Estigarribia, Icardi.

Genoa: Frey, Sampirisi, Granqvist, Bovo, Moretti, Jankovic, Toszer, Kucka, Antonelli, Borriello, Immobile.