Do rozpoczęcia zimowego okna transferowego pozostaje coraz mniej czasu. Dziennikarze twierdzą, iż Genoa znalazła porozumienie ws. transferów Matuzalema oraz Floro Floresa, a teraz czas na kolejne negocjacje.

Tym razem Rino Foschi ma postarać się o dwóch piłkarzy Lazio – Modibo Diakite oraz Serigio Floccariego. Jak twierdzi Gianluca Di Marzio, transfer Matuzalema jest już niemal pewien i istnieje szansa, iż Brazylijczyk będzie trenował w Pegli jeszcze przed 1 stycznia. Jeśli chodzi zaś o pozyskanie Diakite, mimo pozorów sprawa jest dość zawiła, lecz nie do rozwiązania. Mówi się, iż przedstawiciele Rossoblu mają zaplanowane spotkanie z agentem Floccariego w poniedziałek w Mediolanie. Cena 31-letniego piłkarza ma oscylować w granicach 4-5 milionów euro.

Nie tylko Floccari miałby wzmocnić atak Rossoblu. Jak wspominaliśmy wcześniej, Antonio Floro Flores jest bliski powrotu na Stadio Marassi. Obecnie najbardziej prawdopodobną zapłatą za włoskiego atakującego są 2 miliony + połowa karty Alexa Merkela.

Jeśli do Genoi przybędzie zarówno Floro Flores, jak i Floccari, to czy istnieje szansa, że Genoa odda któregoś z obecnych piłkarzy? Palermo wykazuje zainteresowanie Ciro Immobile, lecz Rino Foschi chce pozostania 22-latka w Ligurii.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com