Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia okna transferowego. Genoa niemal na pewno w pierwszej kolejności wzmocni się osobami Floro Floresa i Matuzalema, lecz co potem? Możliwości jest naprawdę wiele.

Jednym z kandydatów do wzmocnienia prawej obrony jest Ibragim Tsallagov. 22-letni defensor Krylya Sovetov Samara gra w tym sezonie naprawdę dobrze. Mówi się, że dobre występy w rodzimej lidze mogą sprawić, iż piłkarzem zainteresuje się Fabio Capello. Fakt, iż kontrakt Tsallagova wygasa z końcem grudnia 2013 może sprawić, iż pozyskanie 22-latka nie będzie trudne. Jego kartę zawodniczą wycenia się na około milion euro. Drugim kandydatem do wzmocnienia prawego boku defensywy jest Eros Pisano z Palermo. Corriere dello Sport twierdzi, iż Rino Foschi nie powinien mieć problemów ze znalezieniem porozumienia z sycylijskim klubem. 25-letni piłkarz jest bardzo ceniony w środowisku Gryfów.

Według Pinuccio Brenziniego, nowym nazwiskiem, którym zainteresowały się Gryfy jest Sergio Almiron. 32-letni pomocnik w przeszłości reprezentował Juventus, a w bieżących rozgrywkach wystąpił we wszystkich spotkaniach swojej Catanii.

Enrico Preziosi ma zamiar solidnie wzmocnić atak. Najstarszy klub we Włoszech jest bowiem zainteresowany zakontraktowaniem Sergio Floccariego. Zawodnik, który sezon temu strzelał gole dla Parmy, dziś w Lazio jest jedynie rezerwowym. Słaba pozycja napastnika w rzymskim klubie sprawia, że agent Sergio jest zmuszony do rozpatrzenia każdej oferty. Przeszkodą w tym transferze może być cena za 31-latka, a wynosi ona 5 milionów euro.

Genoa poszukuje potencjalnych wzmocnień również w Ameryce Południowej. Według doniesień Gazzetta.it, Rossoblu zamierzają ściągnąć dwóch latynoskich piłkarzy. Jeden jest już nam bardzo dobrze znany, a mowa o Julianie Velazquezie. 22-letni Argentyńczyk był już w Genoi latem tego roku, lecz musiał wrócić do ojczyzny z powodów biurokratycznych. Na celowniku Rino Foschi’ego znalazł się Dario Bottinelli. 26-letni ofensywny pomocnik obecnie reprezentuje barwy Flamengo, choć problemy z podpisaniem umowy mogą znacząco zmienić ten fakt. 26-latek jest związany z brazylijskim klubem do 25 stycznia 2013.

W ostatnim czasie pojawiły się również informacje, iż Genoa może pozbyć się Juraja Kucki i Ciro Immobile. Czas szybko to zweryfikował i obaj piłkarze na Stadio Marassi pozostaną przynajmniej do końca sezonu.

Słowacki pomocnik miał być zastępstwem za poważnie kontuzjowanego Nigela De Jonga w Milanie, lecz na spekulacjach się zakończy. Kucka to obecnie jeden z ważniejszych elementów liguryjskiej drużyny i ma on pomóc w walce o dalszą egzystencję w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podobnie ma się sprawa z Ciro Immobile. Zainteresowanie tym piłkarzem wykazywało Napoli oraz Fiorentina, ale szanse na odejście Włocha w styczniu są znikome.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com, Pianeta Genoa1893.net, CalcioNews24.com