Podopieczni Luigiego Delneri tragiczny rok 2012 zakończyli w dobrym stylu. Rossoblu zremisowali na wyjeździe z Interem Mediolan, dzięki czemu wywożą jeden punkt z trudnego terenu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a bramki zdobywali Ciro Immobile i Esteban Cambiasso.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, z wskazaniem na gospodarzy. To oni stworzyli sobie więcej sensownych sytuacji, lecz nie potrafili ich wykorzystać. Już w 5 minucie piłkę od Ricardo Alvareza otrzymał Esteban Cambiasso. Doświadczony Argentyńczyk oddał strzał, lecz Sebastien Frey nie miał problemów z obroną. Dobrą okazję do zdobycia bramki chwilę później miał Rodrigo Palacio, ale piłka odbiła się od niego zbyt mocno i nie był w stanie jej opanować. W dość niekonwencjonalny sposób futbolówkę wybił Sebastien Frey.

Dwie minuty po zmianie stron wyborną okazję miał wyżej wymieniony Palacio. 30-latek znalazł się w sytuacji sam na sam z Frey’em i gdy wydawało się, że to właśnie w tym momencie wpadnie bramka, El Trenza posłał piłkę ponad poprzeczką. Chwilę później znów zagrożona była bramka Rossoblu. Rodrigo Palacio będący na spalonym w tym momencie otrzymał górną piłkę, po czym oddał strzał z bliskiej odległości, który został wybroniony przez Frey’a. Groźną, a zarazem niebezpieczną sytuację stworzyli sobie goście. Juraj Kucka przerzucił piłkę na prawą stronę do Marco Rossiego, a ten chcąc podbić futbolówkę starł się z Samirem Handanovicem. W 77. Minucie stało się coś, czego nie oczekiwał nikt zgromadzony na trybunach Stadio Giuseppe Meazza. Długim, a zarazem celnym podaniem popisał się Luca Antonelli. Piłka trafiła do Ciro Immobile, który pognał na bramkę Interu, zwodem minął Ranocchię i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Szczęście piłkarzy Delneriego trwało zaledwie 8 minut, gdyż w 85’ gry wyrównał Cambiasso. Argentyńczyk wykorzystał dośrodkowanie Antonio Cassano i głową skierował piłkę do bramki. Chwilę później Inter mógł wyjść na prowadzenie. Zamieszania w polu karnym Genoi nie wykorzystał Livaja, który z małej odległości trafił wprost w słupek.

Rok 2012 Genoa zakończyła miłym akcentem i miejmy nadzieję, że w najbliższych spotkaniach Rossoblu pokażą się z równie dobrej strony. Pierwszy mecz Gryfów zaplanowano na 6 stycznia, kiedy to na Stadio Marassi pojawi się Bologna.

Inter vs Genoa 1:1