Już jutro rozpocznie się zimowe okno transferowe, podczas którego Genoa ma być aktywnym graczem. Powoli poznajemy odpowiedzi na pytanie, którzy piłkarze będą mogli wzmocnić Gryfów.

Jak twierdzi La Gazzetta dello Sport, stale rośnie zainteresowanie obrońcą Parmy – Cristianem Zaccardo. Doświadczonego piłkarza oprócz Genoi obserwuje również Napoli. Mimo wypowiedzi dyrektora sportowego Gialloblu, w której potwierdził pozostanie Zaccardo w zespole z Tardini, Rossoblu i Azzurri nie zrezygnowali z pozyskania gra i po 1 stycznia prawdopodobnie złożą oferty za 31-letniego defensora.

Coraz więcej szans daje się Genoi na pozyskanie gwiazdy AS Bari. Mowa tutaj o Nicola Bellomo, który w nadchodzącym miesiącu może opuścić szeregi drugoligowca. Rossoblu na dzień dzisiejszy mogliby wykupić jedynie połowę karty zawodniczej, ponieważ druga część należy do Chievo.

Na celowniku Gryfów w dalszym ciągu pozostaje Dario Bottinelli. Brazylijskie Flamengo nie zdecydowało się przedłużyć z piłkarzem umowy, dzięki czemu 26-latek od jutra będzie wolnym piłkarzem. Fakt ten zamierza wykorzystać Genoa, która tanim sposobem może ściągnąć solidnego piłkarza.

W ostatnich godzinach drastycznie spadły szanse na pozyskanie Mauro Zarate. Do walki o gracza Lazio włączyło się tureckie Fenerbahce, które jest w stanie zaoferować za 25-latka niemal 10 milionów euro. Gdyby negocjacje z byłym graczem Interu nie powiodły się, wówczas Rino Foschi swoją uwagę skupi na Serio Floccarim.