W najbliższą niedzielę Rossoblu rozegrają pierwszy mecz w 2013 roku. Serwis CanaleGenoa.it postanowił zebrać informacje, którzy kontuzjowani piłkarze będą dostępnie na spotkanie w Bologną.

Cristobal Jorquera w ostatnich dwóch miesiącach leczył uraz drugiego stopnia zginaczy prawego uda. Po dość długiej przerwie od gry, chilijski piłkarz ma być dostępny na niedzielne spotkanie. Nieobecny będzie zaś Daniel Tozser. Węgier po ostatnim meczu z Interem cierpi na kontuzję stopy i nie ma szans, aby znalazł się wśród powołanych na Bolognę.

Niedostępny dla Luigiego Delneriego będzie również Bosko Jankovic. Reprezentant Serbii cierpi na uraz pachwiny i jak powiedział trener Gryfów, liczy że po wyleczeniu urazu vice-kapitan Genoi będzie w stanie zagrać drugą część sezonu na wysokim poziomie. Bliski powrotu do gry jest Damiano Ferronetti. Piłkarz, którego pozyskano na zasadzie wolnego transferu, okazał się rozczarowaniem tego sezonu. Ferronetti wystąpił w zaledwie 2 meczach, po czym musiał poddać się operacji prawego kolana. Rekonwalescencja 28-latka powoli dobiega końca, więc już niedługo piłkarz ten będzie do dyspozycji Delneriego. Do kontuzjowanych należy również zaliczyć Cesare Bovo. 29-letni defensor nabawił się się kontuzji drugiego stopnia w lewej nodze, a jego powrót zaplanowano na wyjazdowy mecz z Cagliari (13 stycznia).

Źródło: CanaleGenoa.it