Genoa w wielkim stylu rozpoczęła rok 2013 i bez problemów pokonała Bolognę 2:0. Obie bramki dla Rossoblu zdobył Marco Borriello, dla którego było to czwarte i piąte trafienie w obecnych rozgrywkach.

Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do gospodarzy. Przyjezdni nie wykazali woli walki i byli jedynie tłem dla świetnie grających Gryfów. Bardzo udane debiuty zaliczyli Matuzalem i Eros Pisano. Szczególnie występ tego pierwszego mógł się spodobać. Mimo długiej przerwy od gry, Brazylijczyk był jednym z lepszych piłkarzy na boisku. Niewiarygodny spokój i precyzja podań pozwalała na udane rozgrywanie akcji. Mimo optycznej przewagi, Gryfy w pierwszej połowie nie były w stanie zdobyć gola. Przeważały częste rajdy lewą stronę Antonelliego oraz Vargasa, które kończyły się groźnymi dośrodkowaniami.

Podobnie, z tym że bardziej skutecznie wyglądała druga połowa. Zawodnicy Stefano Pioliego mieli kilka sytuacji, lecz nie były one na tyle groźne, aby zaskoczyły Sebastien’a Frey’a. W 57 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Z lewego skrzydła do Marco Borriello podał Luca Antonelli, po czy napastnik Rossoblu odegrał do wbiegającego w pole karne Ciro Immobile. 23-letni Włoch oddał piłkę Borriello, a ten bez problemu zdobył bramkę. W 73 minucie na połowie Bologny piłkę odzyskała Genoa. Futbolówka trafiła do Marco Borriello, ten podbiegł pod pole karne i sprzed szesnastki oddał silny strzał, którym pokonał Agliardiego.

Warto zauważyć, że było to pierwsze zwycięstwo Gryfów na własnym boisku od 26 sierpnia, kiedy to na inaugurację rozgrywek Genoa prowadzona przez De Canio wygrała z Cagliari 2:0. I właśnie z tym rywalem w przyszłym tygodniu przyjdzie się mierzyć Gryfom.

Genoa – Bologna 2:0