Po wyjazdowej porażce z Cagliari przyszła pora na kompromitację przed własną publicznością. Podopieczni Luigiego Delneri przegrali z Catanią 0:2, a swoją grą nie pokazali niczego co mogłoby dawać nadzieję na lepsze wyniki.

Gole dla przyjezdnych zdobywali w 4. minucie Gonzalo Bergessio, a na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Pablo Barrientos.

Genoa (4-4-2): Frey, Sampirisi, Granqvist, Manfredini, Moretti; Olivera, Kucka, Matuzalem, Antonelli, Borriello, Immobile.

Rezerwowi: Donnarumma, Zima, Bovo, Rossi, Said, Nadarevic, Floro Flores, Bertolacci

Catania (4-3-3): Andujar; Alvarez, Bellusci, Spolli, Capuano; Izco, Paglialunga, Castro; Barrientos, Bergessio, Gomez.

Rezerwowi: Frison, Terracciano, Augustyn, Potenza, Ricchiuti, Doukara, Rolin, Biagianti, Salifu