W styczniowym mercato Genoa pozyskała już sześciu piłkarzy, a oddała zaledwie dwóch. Nie jest więc tajemnicą, że w końcówce okna transferowego Rossoblu zamierzają uszczuplić kadrę.

Zgodnie z doniesieniami Il Secolo XIX na wylocie z klubu są Daniel Tozser oraz Cristobal Jorquera. Węgierski pomocnik po dobrym meczu z Interem na zakończenie roku 2012 nie otrzymał więcej szans i nie znalazł się nawet w kadrze meczowej na spotkanie z Catanią. Były piłkarz Racingu Genk wraz z Bosko Jankovicem był obserwowany przez Pescarę Calcio.

Sytuacja Jorquery również nie wygląda ciekawie. Chilijskiego piłkarza ostatni raz na boisku mogliśmy zobaczyć na początku grudnia, a w ostatnim czasie 25-latek leczył kontuzję. Media spekulowały, iż miał być gotowy na mecz z Cagliari, lecz tam również się nie pojawił. Według mediów spowodowane jest to odejściem ze Stadio Marassi.

Najprawdopodobniej z Ligurią pożegna się również Leonardo Melazzi. Urugwajczyk został pozyskany ostatniego dnia letniego mercato i miał być alternatywą dla Eduardo Vargasa. Wypożyczony z Danubio Montevideo piłkarz zupełnie nie odnalazł się w włoskich realiach, a przez pół roku zagrał w zaledwie 2 meczach (28 minut spędzonych na boisku).

Niewiele lepszą statystykę ma Linus Hallenius. Szwedzki napastnik rozegrał jedną połowę w meczu Fiorentiną, co również nie jest wielkim osiągnięciem. Piłkarz, który za kadencji Luigiego De Canio nie trenował nawet z seniorskim składem, a został do niego włączony po przybyciu Luigiego Delneri, gdy ekipa była zdziesiątkowana wieloma kontuzjami.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com