Już dziś zostanie zamknięte okno transferowe, więc każdy z klubów Serie A będzie chciał jak najlepiej spożytkować najbliższe godziny. Wg mediów również Genoa planuje pewne transakcje, o czym będziemy informować na bieżąco.

19:00: Genoa zimowe mercato kończy z 9 nowymi piłkarzami. W ostatnich godzinach do klubu dołączył Marco Rigoni z Chievo, a w przeciwną w stronę powędrował Francesco Acerbi. Niewątpliwym sukcesem zimowego mercato może okazać się zatrzymanie Andreasa Granqvista.

17:27: oficjalna witryna Chievo Verona ogłosiła pozyskanie Marco Rigoniego przez Genoę. 33-letni zawodnik w tym sezonie zagrał w 9 ligowych spotkaniach i zdobył jedną bramkę. Rigoni przeniósł się do klubu Preziosiego na zasadzie wypożyczenia.

16:44: Spekulacje dziennikarzy na temat transferu Marco Rigoniego potwierdził dyrektor sportowy Rino Foschi: „Wszystko poszło dobrze, jesteśmy zadowoleni”. Nie ujawniono jeszcze typu transferu, jednak mówi się o wypożyczeniu z opcją pierwokupu.

15:18: Wydaje się, iż Marco Rigoni zostanie nowym piłkarzem Rossoblu. Jeśli wierzyć doniesieniom dziennikarzy, 33-letni aktualnie negocjuje umowę z Gryfami i wydaje się, że szwajcarski Sion przegrał rywalizację o tego piłkarza.

13:20: Kolejnym kandydatem do gry w czerwono-niebieskiej koszulce  jest Marco Crimi. 22-letni pomocnik Grosseto jest ponoć konkretną opcją do wzmocnienia Genoi. W godzinach popołudniowych ma odbyć się spotkanie Rino Foschiego z przedstawicielami drugoligowego klubu, po którym powinniśmy wiedzieć nieco więcej.

12:57: Według informacji zebranych przez TMW.com możemy być świadkami kolejnej transakcji między Chievo, a Genoą. Na Stadio Luigi Ferraris może zawitać 33-letni Marco Rigoni, choć w walce o byłego gracza Novary pozostaje szwajcarski Sion.

12:41: W ostatnich godzinach spekulowano o możliwym transferze Sergio Pellissiera do Genoi. Jak sie okazuje, były to tylko plotki, a doświadczony piłkarz pozostanie w Chievo Verona.

11:53: Media informują, iż Francesco Acerbi do którego Rossoblu nabyli pełne prawa kilka dni temu opuści liguryjski klub. 24-letni obrońca ponownie przywdzieje trykot Chievo Verona i trafi tam na zasadzie wypożyczenia.

11:46: Genoa w ostatnich dniach mocno naciskała na transfer Richarda Ortiza. Według mediów transakcja ta nie będzie miała miejsca teraz, a dopiero latem. Powodem tego są problemy biurokratyczne.