Genoa odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą Davide Ballardiniego. Po remisie z Juventusem, Gryfy tym razem pokonały równie silne Lazio w stosunku 3:2. Gole dla Rossoblu zdobywali Borriello, Bertolacci oraz Rigoni, a dla przyjezdnych strzelali Floccari i Mauri.

Czerwono-niebiescy na prowadzenie wyszli już w 16 minucie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Bertolacciego Andreas Granqvist zgrał piłkę głową do Borriello, a ten silnym strzałem pokonał Federico Marchettiego. Był to już 4 gol 31-letniego piłkarza w 2013 roku. 6 minut później na tablicy wyników widniało już 2:0, a z trafienia mógł cieszyć się Bertolacci. Młody pomocnik zwiódł jednego zawodnika Lazio i bez presji oddał silny, a zarazem skuteczny strzał.

Po zmianie stron to podopieczni Petkovica musieli atakować. W 58 minucie Lazio zdobyło kontaktowego gola na 2:1. Senad Lulic wypatrzył w polu karnym Floccariego i posłał do niego górną piłkę z głębi pola. Były Gryf przyjął piłkę, po czym od razu posłał ją do bramki. W 78 minucie gry Rzymianie dopięli swego i wyrównali. Po faulu Emiliano Morettiego arbiter podyktował rzut karny, który został wykorzystany przez Stefano Mauriego. Sprawiedliwości stało się jednak za dość, gdyż gospodarze w ostatniej akcji zdobyli decydującą bramkę. Emiliano Moretti wrzucił piłkę z autu w pole karne, a tam lot futbolówki przedłużył Juraj Kucka. Do głosu doszedł dzisiejszy debiutant – Marco Rigoni, który głową skierował piłkę do siatki.

Genoa – Lazio 3:2