Wprawdzie dopiero kilka dni temu zakończyło się zimowe okno transferowe, jednak Genoa powoli zaczyna określać swoje cele transferowe na lato.

Zgodnie z doniesieniami Il Secolo XIX, Rossoblu mają zamiar sprowadzić Giorgi’ego Chanturię. Jeszcze przed zakończeniem sezonu 11/12 w mediach pojawiały się informacje o rzekomym zainteresowaniu Gryfów osobą Gruzina, lecz letnia sesja transferowa szybko zweryfikowała te plotki. Mówi się, że Genoa za wypożyczonego do Alanii Vladikavkaz 19-latka może złożyć ofertę w wysokości 4 milionów euro.

Klub z miasta Kolumba jest również zainteresowany usługami rok młodszego Igora Lichnovsky’ego. Chlijczyk słowackiego pochodzenia cieszy się sporą popularnością na Półwyspie Apenińskim. O jego podpis na kontrakcie zabiega Udinese, które ma zaproponować 2,5 miliona euro, czy lokalny rywal Gryfów – Sampdoria.

Latem Genoa najprawdopodobniej wzmocniona Giovannim Marchese. 28-letniemu piłkarzowi wraz z końcem czerwca tego roku wygasa kontrakt z Catanią, dzięki czemu 1 lipca zawodnik ten będzie mógł dołączyć do dowolnego klubu (którym najprawdopodobniej będzie właśnie Genoa) za darmo.