Genoa w niedzielę rozegra spotkanie z Udinese, do którego przygotowuje się od początku tygodnia. Do treningów wrócił już Andreas Granqvist, który przegrał z grypą i mając gorączkę 39 stopni nie był w stanie trenować.

Podczas sesji treningowej obecni byli Fabrizio Preziosi oraz Rino Foschi. Początkowo oglądali oni ćwiczenia bramkarzy, następnie trenowanie stałych fragmentów gry. Piłkarze odbyli również trening na siłowni, po czym zaprezentowali się na boisku by dać pogląd Davide Ballardiniemu przed spotkaniem z Udinese.

Z grupą miał okazję trenować Marco Borriello, jednak nie było to możliwe jeśli chodzi o Cassaniego, Donnarummę, Floro Floresa, Jankovica oraz Nadarevica. W ich miejscu pojawili się Bahari, Soto i Tufano, którzy na co dzień występują w zespołach młodzieżowych. Wiadomo, że niektórzy piłkarze do dyspozycji będą dopiero w kolejny weekend, gdy Rossoblu zmierzą się z Palermo. Wśród nich jest Marco Rossi, którego wstrząsnęła wieść o poważnej kontuzji Diego Milito: – Zobaczenie zdjęcia z wypadku i jego cierpienia to cios prosto w serce. Oprócz tego, że jest on modelem profesjonalisty, Diego ma wielką siłę, która pomoże mu pokonać przeciwności. Jesteśmy blisko, kochamy cię.