Genoa we wczorajszym meczu odniosła kolejne ważne zwycięstwo i oddaliła się od strefy spadkowej. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi Gryfów:

Thomas Manfredini: Myślę, że w Genoi zmieniła się przede wszystkim mentalność, bo klub ten zawsze miał jakość. Teraz do każdego meczu podchodzimy w inny sposób. To było dla nas ważne zwycięstwo z silnym zespołem i musimy kontynuować naszą serię i zdobywać punkty z każdą drużyną. Najważniejsze jest nastawienie i chęć wygrania, a my teraz to mamy.

Cesare Bovo: To było ważne zwycięstwo, bo oprócz kompletu punktów dało nam dużo pewności siebie, szczególnie mi, gdyż po trudnym okresie potrzebowałem jakiegoś impulsu. W tym ustawieniu zespół gra bardzo dobrze i myślę, że będziemy szli tą drogą. Na tej murawie nieco trudniej jest kontrolować piłkę, ale klimat sprawia, iż nie zwracamy na nią uwagi. W tej chwili najważniejsze są wyniki.

Davide Ballardini: W końcu miałem okazję by wygrać z Udinese. Chociaż to silna drużyna, pokazaliśmy że my również potrafimy grać. Utrzymanie? Obecna liczba punktów z pewnością nie wystarczy, ale musimy kontynuować obrany kurs. Odbyły się już cztery dobrze zagrane spotkania, ale przed nami są wiele trudniejsze wyzwania, choćby najbliższy mecz z Palermo. To będzie ciężkie spotkanie, ponieważ Rosanero są bezpośrednim konkurentem w walce o utrzymanie.

Juraj Kucka: To był trudny mecz i jestem szczęśliwy z gola i trzech punktów. Po zdobyciu bramki postanowiłem zmienić moje nastawienie, ponieważ ostatnimi razy gdy strzelałem gola, później traciliśmy i my. Tym razem zmieniliśmy tradycję i wygraliśmy. W ostatnich meczach pokazaliśmy, co nasz zespół jest w stanie zrobić. Zdobyliśmy trzy ważne punkty i teraz patrzymy do przodu, ponieważ każdy mecz to zupełnie inna historia.

Enrico Preziosi: Tym razem osiągnęliśmy ważne zwycięstwo, ale jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Trenerzy jak i zawodnicy muszą dawać z siebie wszystko i pracować z należytym spokojem, a wrócimy do wygranych w pięknym stylu. Po spotkaniu z Udinese chciałbym wspomnieć o Kucce i Antonellim, którzy grali niesamowicie. W celu zbawienia potrzeba nam wszystkiego, również kibiców. W przeszłości byłem znieważany, ale nie chcę tego rozpamiętywać, tylko pracować jeszcze lepiej.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com