W jednym z ważniejszych meczów dla losów dolnej części tabeli Serie A Genoa zremisowała na wyjeździe z ekipą Palermo. Spotkanie nie należało do najciekawszych. Wynik brzmiał 0:0, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Pierwszą wartą uwagi okazję mieli gospodarze, gdy z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Fabrizio Miccoli. Piłka została strącona przez jednego z piłkarzy Palermo i niewiele minęła bramkę strzeżoną przez Sebastiena Frey’a. W pierwszej połowie sensownych okazji było jak na lekarstwo, co potwierdza fakt, iż kolejne zagrożenie bramki miało miejsce dopiero w 31. minucie. Niepozornie odbijająca się od ziemi przed polem karnym Rosanero piłka trafiła do Marco Borriello, który po chwili miał przed sobą jedynie Stefano Sorrentino. Niestety 31-letni napastnik trafił wprost w golkipera Palermo. Podopieczni Alberto Malesaniego błyskawicznie wyprowadzili kontrę i znajdując się w sytuacji 3v3, po czym Josip Ilicic zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, który okazał się niecelny.

Po zmianie stron poziom meczu uległ nieznacznej poprawie, jednak klarownych sytuacji mieliśmy bardzo mało. W 53. minucie wyrzut z autu przedłużył Juraj Kucka, a piłka trafiła pod nogi Marco Borriello. Niestety nie udało się wykorzystać również tej szansy, gdyż był napastnik Juve wpadł prosto na Sorrentino. W 78. minucie zadrżały serca kibiców Genoi. Palermo wypracowało Boselliemu sytuację sam na sam, jednak piłka była wypuszczona zbyt daleko, więc do piłki szybciej dobiegł Frey i zdecydowanie wybił ją. Chwilę wcześniej Salvatore Aronica otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, co dało pewien impuls obu drużynom. Genoa miała dwie świetne sytuacje, jednak ponownie Borriello trafiał wprost w Sorrentino, a Palermo starało się atakować do ostatniej sekundy meczu.

PALERMO (4-3-1-2): Sorrentino, Munoz, Von Bergen, Aronica, Garcia; Barreto, Arevalo Rios, Kurtic; Ilicic; Boselli, Miccoli. Allenatore: Malesani. In panchina: Benussi, Brichetto, Morganella, Dossena, Nelson, Faurlin, Donati, Anselmo, Formica, Sperduti, Fabbrini, Dybala

GENOA (3-5-1-1): Frey, Granqvist, Portanova, Manfredini; Rossi, Kucka, Matuzalem, Vargas, Antonelli; Bertolacci; Borriello. Allenatore: Ballardini. In panchina: Tsorvas, Stillo, Bovo, Ferronetti, Pisano, Moretti, Toszer, Rigoni, Jorquera, Immobile