Genoa przegrała drugi mecz z rzędu i tym samym nie powiększyła przewagi punktowej nad strefą spadkową. Tym razem pogromcą Gryfów okazali się piłkarze Milanu, którzy wygrali 0:2. Wprawdzie wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku, gdyż to Genoa miała optyczną przewagę, jednak to goście z Mediolanu okazali się bardziej skuteczni.

Pierwsza bramka padła już w 22 minucie, kiedy to piłkę wprost pod nogi Pazziniego wybił Portanova. Napastnik Milanu oddał silny strzał sprzed pola karnego, a futbolówka odbijając się jeszcze od poprzeczki wpadła do bramki Frey’a. W 60 minucie Rossoneri ustalili wynik, a na listę strzelców wpisał się Mario Balotelli. Czarnoskóry napastnik dostał świetne podanie od Cristiana Zapaty i z ostrego kąta pokonał 33-letniego golkipera Rossoblu.

W 65. minucie doszło do nieprzyjemnej sytuacji z udziałem Kevina Constanta. Lewy obrońca Milanu został sfaulowany przez Cesare Bovo, na co zareagował niezrozumiałą agresją. Po kilkuminutowych przepychankach, były piłkarz Genoi otrzymał drugą żółtą kartkę, więc musiał opuścić boisko.

Bramki:                                                                                                                                                          22’-Pazzini                                                                                                                                                  60’ – Balotelli

Składy:

GENOA (3-5-1-1): Frey, Granqvist, Moretti, Portanova, Cassani, Bovo, Tozser, Vargas, Antonelli, Bertolacci, Borriello.

rezerwowi:Tzorvas, Donnarumma, Ferronetti, Jankovic, Rigoni, Immobile, Jorqeura, Pisano.

MILAN (4-3-3): Abbiati, De Sciglio, Mexes, Zapata, Constant, Flamini, Montolivo, Muntari, El Shaarawy, Niang, PAzzini.

rezerwowi: Amelia, GAbriel, Yepes, Abate, Zaccardo, Traore, Ambrosini, Nocerino, Boateng, Bojan, Robinho, Balotelli.