Enrico Preziosi i Aurelio De Laurentis od wielu lat są wielkimi przyjaciółmi, czego dowód mogą dać już latem. Według doniesień zabranych przez PianetaGenoa1893.net, kluby wyżej wymienionych dżentelmenów szykują wielką transakcję wymiany piłkarzy.

Trener Ballardini w ostatnim czasie spotkał się z Rino Foschim aby omówić cele transferowe na zbliżające się mercato. Trener Rossoblu chciałby nowego obrońcę, pomocnika i napastnika, a pomóc ma w tym właśnie Napoli.

Według mediów, Genoa i Azzurri są już „po słowie”, a transakcja jest bardzo prawdopodobna. Do Neapolu mieliby się przeprowadzić napastnicy Borriello i Immobile. Zgodę na taki ruch wyraził również Enrico Preziosi. W sprawie Borriello kontaktowano już się Romą, która posiada prawa do karty 31-letniego napastnika. Jeśli chodzi zaś o Immobile, Foschi i Bigon mieli odbyć spotkanie z dyrektorem generalnym Juventusu – Marottą. Przypomnijmy, że 23-letni Immobile jest na tą chwilę współwłasnością Starej Damy i Rossoblu, jednak w czerwcu miałby stać się pełnoprawnym zawodnikiem Napoli. De Laurentis zamierza zapłacić za piłkarza 18 milionów euro do podziału.

Jeśli Borriello I Immobile mieliby trafić do Napoli, w przeciwną stronę powędrowaliby Blerim Dzemaili oraz Goran Pandev. Kierownictwo najstarszego klubu od pewnego czasu obserwuje tego pierwszego, a trzy bramki strzelone zespołowi Torino wywarły na nich pozytywne wrażenie. Również Goran Pandev jest znany sternikom Gryfów, gdyż pewien czas temu zaproponowano mu transfer z Interu do Genoi, jednak ten wtedy odmówił.

Cała transakcja nie kończy się tylko na tym. Obiektami wymiany mieliby zostać Cesare Bovo oraz doświadczony Giuseppe Grava. 30-letni Rossoblu defensor miałby wzmocnić neapolitański zespół, a Grava, który rozegrał w tym sezonie ledwie 1 mecz, zakończyłby swoją karierę jako Gryf.

Źródło: PianetaGenoa1893.net