W najbliższych tygodniach będą się ważyły losy Genoa w Serie A, jednak zarząd najstarszego klubu we Włoszech już planuje swoje pierwsze ruchy na rynku transferowego.
Z pierwszej kolejności należy zadecydować czy przedłużać kontrakty z dwoma piłkarzami, którym one wygasają. Wprawdzie Emiliano Moretti nie ma się o co martwić, gdyż najprawdopodobniej podpisze kolejny kontrakt, o tyle odnowienie umowy z Damiano Ferronettim nie jest już takie pewne. W drugiej kolejności klub musi rozwiązać sytuacje z wypożyczeniami i współwłasnościami. Obecnie w kadrze Ballardiniego znajduje się siedmiu piłkarzy wytransferowanych na w/w zasadach, a są to: Borriello i Bertolacci (obaj Roma), Vargas, Cassani, Olivera (wszyscy trzej Fiorentina), Matuzalem (Lazio), Rigoni (Novara), Immobile (Juventus). Na tą chwilę największe szanse na pozostanie w klubie daje się Marco Borriello oraz Juanowi Vargasowi.
Na rynku transferowym niewątpliwą popularnością będzie się cieszył Juraj Kucka. Świetne występy Słowaka sprawiły, iż obserwuje go wiele silnych klubów z Włoch i zza granicy. W ostatnim czasie mówiło się o niemal przesądzonym transferze do Milanu, lecz do walki włączyło się Napoli, które zaproponowało 11 milionów euro. Ostatecznie wszystkie szczegóły ewentualnej transakcji będziemy mogli poznać dopiero w czerwcu.

źródło: TuttoMercatoWeb.com