Zawodnicy Davide Ballardiniego przegrali na wyjeździe 0:2 z Napoli po bramkach Pandeva oraz Dzemailiego. Ponadto Rossoblu spadli do strefy spadkowej, ponieważ Siena zremisowała bezbramkowo z Parmą i zrównała się punktowo z Genoa, ale z racji lepszego bilansu meczowego wyprzedzili klub z Ligurii.

Genoa mecz rozpoczęła bardzo dobrze. Już w 2. minucie za pola karnego groźnie strzelił Andrea Bertolacci w lewy dolny róg bramki De Sanctisa, ale ten odbił strzał. Chwilę potem swoich sił próbował Juraj Kucka, ale futbolówka po jego strzale wpadła wprost w bramkarza Napoli. Niestety z biegiem czasu rozkręcili się gospodarze i w 20. minucie obieli prowadzenie po strzale Gorana Pandeva. Przy bramce asystował Edinson Cavani.

Po półgodzinie gry Genoa miała rzut rożny, ale prędko straciła piłkę, szybka kontra Napoli, podanie Cavaniego do Marka Hamsika, a ten wyłożył piłkę na tacy Blerim Dzemaili, który umieścił ją w bramce. Odpowiedź Rossoblu to dwa spudłowane strzały Luki Antonelliego oraz Ciro Immobile.

Po wznowieniu gry doskonałą sytuacje na podwyższenie wyniku miał Cavani. Przedarł się przez pole karne, sprytnie położył na murawie Freya, jednak jest strzał został zablokowany przez zawodnika Rossoblu.

W 65. minucie Kucka sfaulował w polu karnym zawodnika Napoli, a sędzia Luca Banti wskazał na wapno oraz pokazał żółtą kartkę słowackiemu piłkarzowi. Jedenastki nie wykorzystał Cavani, jest uderzenie obronił Frey.

Za tydzień Rossoblu zagrają bardzo ważne spotkanie, derbowy mecz Sampdorią. Genoa Per Sempre. Genova è solo Rossoblù.

Napoli – Genoa 2:0