Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery spotkania, a walka o utrzymanie trwa w najlepsze. Według Corriere dello Sport, Genoa do końca sezonu nie zmieni trenera.

Dwa miesiące bez wygranych mogły osłabić pozycję Davide Ballardiniego, lecz według mediów 49-letni szkoleniowiec pozostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu. Pozostanie Genoi w najwyższej klasie rozgrywkowej sprawi, iż Ballardini przedłuży swoją obecną umowę, lecz spadek przekreśli szanse na jego dalszą karierę w liguryjskim klubie.

Włoskie media mają trzech ewentualnych następców. Pierwszym w nich jest Franco Colomba, który od marca tego roku pozostaje bez pracy. Kolejną opcją jest Marco Giampaolo. 45-letni Włoch urodzony w Szwajcarii po odejściu z Ceseny w październiku 2011 roku pozostaje bezrobotny, a w przeszłości miał okazję trenować Ascoli, Cagliari, Sienę oraz Catanię.

Ostatnim kandydatem na zastąpienie jest Fabio Liverani. Młody trener jak na razie pracuje z juniorami w Genoi, co zaznacza się jako początek jego trenerskiej kariery. Niewykluczone, iż właśnie świeża krew i obserwowanie pracy byłego piłkarza przez zarząd Gryfów postawią Liveraniego w roli faworyta do objęcia posady trenera pierwszego zespołu.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com