Kolejne, drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli podopieczni Davide Ballardiniego. Po wyjazdowym tryumfie z Chievo Verona, tym razem przyszedł czas na wygraną w spotkaniu z Pescarą Calcio.

Pierwszą bramkę w 19 minucie zdobył Antonio Floro Flores, a asystę zanotował Thomas Manfredini, który po rzucie wolnym głową podał do napastnika Rossoblu. W 30 minucie na tablicy wyników widniało 2:0, a to za sprawą Marco Borriello. Popularne delfiny były w stanie odpowiedzieć jednym golem Giuseppe Sculliego (35 minuta).

Druga część gry jedynie potwierdziła dominację Gryfów w tym meczu. Nieprzeciętnej urody bramki zdobywali kolejno Borriello i Bertolacci. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1.

Dobre informacje dochodzą nas z dwóch innych boisk. Juventus pokonał na własnym stadionie Palermo, a gola na wagę trzech punktów z rzutu karnego zdobył Arturo Vidal. Bez punktów do domu powrócą również gracze Sieny, którzy przegrali z Catanią 3:0.

GENOA (4-3-1-2): 1 Frey; 5 Granqvist, 90 Portanova, 21 Manfredini, 23 Antonelli; 14 Rigoni, 27 Matuzalem, 8 Vargas; 91 Bertolacci; 83 Floro Flores, 22 Borriello.

rezerwowi: 30 Tzorvas, 32 Donnarumma, 3 Bovo, 87 Pisano, 26 Cassani, 24 Moretti, 19 Jorquera, 28 Toszer, 29 Nadarevic, 11 Jankovic, 17 Immobile.

PESCARA (4-2-3-1): 77 Perin; 2 Zanon, 5 Capuano, 23 Cosic, 14 Balzano; 18 Rizzo, 21 Togni; 7 Sculli, 4 Cascione, 94 Di Francesco; 33 Sforzini.

rezerwowi: 40 Falso, 3 Zauri, 28 Bianchi Arce, 15 Bocchetti, 26 Blasi, 8 Bjarnason, 10 Celik, 60 Caraglio, 9 Abbruscato, 22 Vukusic, 45 Catalano, 49 Iannascoli.