Już jutro Genoa na Stadio Marassi podejmie Inter Mediolan. Mediolańczycy to jeden z najbardziej niewygodnych rywali dla Rossoblu, co potwierdzają statystyki.

Ostatni raz Genoa wygrała z Interem w 1994 roku. Jutro oba zespoły zmieżą się ze sobą 92 raz w Serie A. Statystyki pokazują, iż 46 spotkań wygrali piłkarze z Mediolanu, Genoa 17, a 28 zakończyło się remisem. Bilans bramkowy wynosi 96 do 159 dla Interu.

Również dla najlepszego strzelca Liguryjczyków – Marco Borriello Inter to niewygodny rywal. Piłkarz, który występował w wielu włoskich klubach jak na razie strzelił tylko jedną bramkę klubowi Morattiego. Było to dokładnie 20 marca 2008 roku, gdy Marco po raz pierwszy reprezentował barwy Rossoblu. Strzelona w widowiskowy sposób bramka zagwarantowała Gryfom jeden punkt z późniejszym mistrzem Włoch.

Bramka Borriello:

Jeśli Genoa w jutrzejszym spotkaniu zdobędzie punkty, będzie to najdłuższa seria bez porażki od lutego 2009. Obecnie zespół Ballardiniego nie przegrał od pięciu meczów, lecz Inter wygrał 4 ostatnie spotkania na Marassi.

37. kolejka Serie A to dla dwóch piłkarzy Gryfów szczególny moment. Luca Antonelli zagra setny mecz w Serie A, a Mattia Cassani jeśli pojawi się na boisku zanotuje mecz numer 200.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com