Enrico Preziosi nie krył zadowolenia z utrzymania się Genoi w Serie A. Po spotkaniu z Interem prezydent Rossoblu rozmawiał z dziennikarzami o utrzymaniu i planach na kolejny sezon:

- Priorytety na następny sezon? Zrozumienie popełnionych błędów, aby nie popełnić ich ponownie. Jeśli chodzi o zmianę trenera, w najbliższym tygodniu będę obserwował Ballardiniego i po zakończeniu sezonu podejmę decyzję.

Utrzymanie się w Serie A to niewątpliwa satysfakcja dla fanów. Niestety w naszym kraju jest ogromna różnica między pierwszą, a drugą ligą i to ze względów ekonomicznych.

Liga złożona z 18 zespołów? Prawdopodobnie nie będzie takiej reformy, a sprowadza się ona do aspektu ekonomicznego, jednak wydaje mi się że nie będzie wielkiej różnicy.

Podczas sezonu mieliśmy zbyt wiele zmian trenerów. Szczerze mówiąc nie wszystkie zmiany wyszły nam na dobre. Zmiana De Canio na Delneriego przyniosła nam serię porażek. W końcówce ostatniego sezonu poszukiwałem trenera i agenci polecili mi De Canio. Jego późniejsze zwolnienie nie było spowodowane wynikami, a podejściem do pracy. Tak czy inaczej pozostajemy w dobrych relacjach.

Latem przy pomocy Romy udało nam się sprowadzić Borriello. Wcześniej mieliśmy choćby Milito i Palacio, ale nasz klub nie jest w stanie utrzymać takich piłkarzy. Koszty utrzymania są dla nas zbyt wysokie.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com