Po raz kolejny letnie okno transferowe dla działaczy Genoi będzie obfitowało w natłok obowiązków związanych z negocjacjami. Wiadomo, że Rossoblu posiadają prawa do wielu piłkarzy, które zostaną omówione w trakcie okna transferowego.

Zaskakująco wygląda liczba samych bramkarzy, do których prawa posiada własnie Genoa. Jak wyliczyli dziennikarze Il Secolo XIX, jest ich dokładnie jedenastu! Oto pełna lista: Sebastien Frey, Mattia Perin, Eugenio Lamanna, Antonio Donnarumma, Eduardo, Alexandros Tzorvas, Robert Stillo, Lukas Zima, Ettore Lagomarsini, Giacomo Bindi, Oddo.

Wciąż niepewnie w przyszłość spogląda Sebastien Frey. Wysokie zarobki francuskiego bramkarza sprawiają, że Enrico Preziosi może pożegnać 33-latka, a chęć zakontraktowania piłkarza wyraziła Bologna oraz kilka francuskich klubów.

Po pierwszym w karierze sezonie w Serie A z wypożyczenia wróci Mattia Perin. Prawdopodobnie to własnie ten utalentowany zawodnik w nadchodzących rozgrywkach będzie numerem „1” w ekipie Genoi. Na wypożyczenie odejdzie ten, który zachwycił wszystkich w ostatnim ligowym meczu, czyli Antonio Donnarumma. Nie wiadomo co stanie się z Tzorvasem oraz Eugonio Lamanną, będącym współwłasnością Genoi i Sieny.

Gryfy będą musiały załatwić sprawę z Eduardo. Portugalski zawodnik miał zostać wykupiony przez Istanbuł BB, jednak spadek z ligi diametralnie zmienił tę sytuację.

Źródło: PianetaGenoa1893.net