Według mediów już jutro, czyli w poniedziałek powinniśmy wiedzieć czy Davide Ballardini pozostanie na ławce trenerskiej Rossoblu. Na ten moment obecnemu szkoleniowcowi Genoi nie daje się większych szans, a prasa wyłoniła kilku realnych kandydatów.

W tej chwili faworytem mediów do objęcia posady trenera jest Andrea Stramaccioni. Młody trener kilka dni temu pożegnał się z Interem Mediolan i niewykluczone iż znajdzie angaż w liguryjskim klubie. Jak twierdzi Repubblica il Lavoro, 37-letni taktyk będzie pierwszym wyborem Enrico Preziosiego.

Wśród kandydatów wciąż wymienia się Giuseppe Sannino, jednak od czasu zwolnienia Stramaccioniego z Interu, stał się on opcją drugiego wyboru. Dodatkowo bezwłosy trener jest pod baczną obserwacją beniaminka Serie A – Hellasu Verona. Dyrektor sportowy klubu z miasta Romea i Julii, Sean Sogliano doskonale pamięta efektywną współpracę z Sannino w ekipie Varese i jest zdesperowany do jego zakontraktowania.

Ciekawie wygląda również kandydatura Fabio Liveraniego. Jak donosi Il Secolo XIX, były pomocnik Lazio, Fiorentiny i Palermo może otrzymać propozycje prowadzenia dorosłej drużyny Genoi, gdyby negocjacje z innymi trenerami nie powiodły się. Liverani obecnie sprawuje stanowisko trenera w sektorze młodzieżowym Rossoblu, jednak niewykluczone iż w sezonie 13/14 zagości na ławce dorosłego zespołu.