Obecnie decydują się losy współwłasności między klubami we Włoszech. Sporo będzie działo się w szeregach Rossoblu, którzy posiadają część praw do wielu piłkarzy. W tym wpisie przedstawię sytuację części współwłasności.

Na pierwszy ogień idzie Kevin Constant, którego karta zawodnicza należy do Genoi i Milanu. Gwinejczyk w zeszłym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach Milanu i pokazał się z bardzo dobrej strony. Dzięki temu uniwersalny piłkarz na kolejny sezon został współwłasnością w/w klubów.

Doczekaliśmy się również odnowienia współwłasności z Juventusem. Zarówno Ciro Immobile, jak i Richmond Boakye wciąż pozostają pod opieką Starej Damy oraz Gryfów. Ten pierwszy powinien pozostać na Stadio Marassi, a drugi, który ostatni sezon spędził w Sassuolo póki co powinien wrócić do Turynu.

Oficjalnie zostały potwierdzone również przedłużenia współwłasności Michele Caniniego (Atalanta Bergamo), Michele Terigi i Kevina Vinetot (obaj Crotone).

Wciąż istnieje sporo znaków zapytania i wiele spraw rozstrzygnie się w kopertach, gdzie każdy z dwóch klubów wpisze określoną przez siebie kwotę za jaką może odkupić połowę karty danego piłkarza. Taka sytuacja może mieć miejsce w negocjacjach z Palermo (Anselmo oraz Eros Pisano), z Fiorentiną (Tomovic), Udinese (Alexander Merkel), Bologną (Acquafresca i Rodriguez). Wszystkie kluby na dojście do porozumienia mają coraz mniej czasu. Wszystko zakończy się dziś o godzinie 19:00, a nierozstrzygnięte współwłasności trafią do kopert.

Dość klarownie wyglądają negocjacje z AS Romą. Odnowiona zostanie współwłasność Andrei Brertolacciego, który drugi sezon z rzędu spędzi na Stadio Marassi. Do ekipy Rossoblu powróci Panagiotis Tachtsidis, który po odejściu Zdenka Zemana z stołecznego klubu stracił miejsce w składzie. W zamian za wykupienie reszty praw do greckiego pomocnika przez Genoę, Rzymianie zamierzają odzyskać całość karty młodego Valerio Verre.

Jednym z nabytków Rossoblu powinien być Isaac Cofie. Młody pomocnik, który ostatni sezon spędził w Chievo Verona powinien w całości zostać wykupiony przez Preziosiego i w zamian za Ghańczyka ekipa Latających Osłów otrzyma połówki kart Lazarevica i Improty. Do najstarszego klubu we Włoszech ma powrócić również Davide Biondini. Atalanta Bergamo nie zdecydowała się wykupić zawodnika biorąc pod uwagę koszty utrzymania piłkarza oraz jego wiek.