Jak twierdza włoskie media, istnieją coraz większe szanse na pozostanie Marco Borriello w ekipie z Stadio Luigi Ferraris. Według Gazzetta.it, Genoa robi wszystko aby zatrzymać w składzie 31-letniego napastnika.

Całą sprawę ułatwić może Mattia Destro, który został wykupiony przez AS Romę z Genoi. Fakt ten pozwala prowadzić pokojowe negocjacje, które mogą przynieść pozytywny rezultat w postaci wykupienia gracza. Jednocześnie Enrico Preziosi oferuje Borriello 4-letni kontrakt i zachęca go do obniżenia swoich zarobków.

Gdyby jednak negocjacje zakończyły się fiaskiem, w gotowości wciąż jest Rolando Bianchi. Wprawdzie napastnik Torino jest kuszony ofertami z Sportingu Lizbona i Bolonii, jednak jest w stanie poczekać na ostateczną decyzję Rossoblu.

Coraz bardziej spada prawdopodobieństwo sprowadzenia Antonio Cassano. Zawodnik, którym oczarowany jest Preziosi najprawdopodobniej przeniesie się do Parmy, która prowadzi z Interem negocjacje na zaawansowanym już poziomie.

Następnie Gryfy mają zamiar skoncentrować się na pomocy, gdzie priorytetem póki co wydaje się wykupienie Matuzalema z Lazio za kwotę rzędu 1,5 miliona euro. Wiadomo już, że do najstarszego klubu we Włoszech wróci Isaac Cofie, który prawdopodobnie zastąpi Juraja Kuckę. Według nieoficjalnych informacji, AC Milan miał zaoferować za Słowaka 9 milionów euro, co jest satysfakcjonującą kwotą dla Liguryjczyków. Rossoblu będą mieli również do dyspozycji Tachtsidisa, na którego wykupienie nie zdecydowała się Roma. Wiadomo również, że drugi sezon w czerwono-niebieskiej koszulce spędzi Andrea Bertolacci, gdyż jego współwłasność została niedawno odnowiona. Na „stare śmieci” powinien powrócić również Davide Biondini, który nie zostanie wykupiony przez Atalantę Bergamo. Jak stwierdził agent piłkarza, rudowłosy pomocnik jest pozytywnie nastawiony do kontynuowania kariery w klubie spod znaku Gryfa.

Blisko odejścia z klubu są Bosko Jankovic oraz Cesare Bovo. Obaj ci zawodnicy będą szukać nowych wyzwań najprawdopodobniej w Torino, skąd może pochodzić jedno ze wzmocnień defensywy – Danilo D’Ambrosio.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com