Okno transferowe zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, z dnia na dzień pojawia się coraz więcej informacji dotyczących mercato. Media co chwila informują nas o ewentualnych sprzedażach, bądź zakupach, których będziemy świadkami latem.

I tak oto Il Secolo XIX donosi, iż Genoa wciąż sonduje możliwość pozyskania Juana Quintero, który niedawno zdobył piękną bramkę na Mistrzostwach Świata U-20. W najbliższym czasie ma dojść do kolejnego, trzeciego spotkania działaczy Rossoblu i Pescary i właśnie wtedy powinna się rozstrzygnąć najbliższa przyszłość młodego Kolumbijczyka. Gryfy za 50% praw do utalentowanego zawodnika oferują 5 milionów €, co może przekonać spadkowicza Serie A.

Rossoblu oprócz młodych talentów zamierzają postawić również na doświadczenie i solidność. Na podstawie tego do składu najstarszego klubu we Włoszech może dołączyć Alessandro Rosina. Jak twierdzi agent zawodnika, Dario Canovi, Genoa wyraziła zainteresowanie jego klientem, a sam zawodnik chciałby reprezentować barwy rossoblu.

Według eksperta Serie A, Alfredo Pedulli, Liguryjczycy są na prowadzeniu w wyścigu o Danilo D’Ambrosio. Prawy obrońca Torino był obserwowany również przez Napoli i Inter, jednak to Rossoblu są najbliżsi pozyskania piłkarza. W ostatnim czasie nie wykluczano wymiany na linii Granata – Gryfy, a do transakcji mógłby być włączony Bosko Jankovic, bądź Cesare Bovo.

Rossoblu wciąż poszukują uniwersalnego piłkarza na prawą stronę boiska. Kimś takim może być Marco Motta, który w ostatnim sezonie był wypożyczony z Juventusu do Bolonii. Zawodnik powrócił do Turynu, jednak oczywistym jest iż nie znajduje się w planach Antonio Conte. Piłkarz, który może występować na prawej obronie, jak i jako prawoskrzydłowy pobiera wynagrodzenie w wysokości 700 tysięcy €. Gdyby Rossoblu zdecydowali się na pozyskanie 27-latka, ten musiałby liczyć się z obniżeniem wynagrodzenia.

Jeszcze dzisiaj odbędzie się spotkanie przedstawiciele Genoi oraz Lazio w celu omówienia sytuacji Matuzalema. Rzymski klub życzy sobie za brazylijskiego pomocnika 1,5 mln € i nie zamierza zejść z tej ceny. Niewykluczone iż do stolicy Włoch przeniesie się Andreas Granqvist, co znacząco ułatwiłoby negocjacje dotyczące 33-letniego Matuzalema.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com