Wraz z 1 lipca rozpoczęło się letnie okno transferowe, gdzie kluby mają możliwość wzmacniania swoich składów. Podobnie jest w szeregach Rossoblu, którzy muszą zrobić wszystko aby uniknąć kolejnego kompromitującego sezonu.

Priorytetem ocenie jest sprowadzenie prawego obrońcy. Z wypożyczenia powrócił 20-letni Mario Sampirisi, jednak Gryfy muszą znaleźć drugiego, bardziej doświadczonego piłkarza na tę pozycję. Ciągle wymienia się nazwisko Danilo D’Ambrosio, a do listy kandydatów dołącza Cristian Zaccardo, który nie zrobił kariery w Milanie.

Do wzmocnienia pomocy typowany jest Ezequiel Schelotto, którego Preziosi chciał mieć u siebie już w styczniu, jednak wtedy Argentyńczyk wybrał ofertę Interu. Dzisiaj były gracz Atalanty nie mieści się w planach Waltera Mazzarriego i niemal na pewno opuści Mediolan.

Na środek pomocy przewiduje się Giulio Migliaccio, jednak niewykluczone jest pozyskanie Diego Pereza, który od wczoraj jest wolnym zawodnikiem. Warto również zaznaczyć, że głównymi celami na letnie mercato pozostają Mario Santana i Omar El Kaddouri z Napoli. Dodatkowo Genoa wciąż negocjuje wykupienie Francelino Matuzalema z Lazio.

Wydaje się, że Gryfy w kolejnych rozgrywkach będą musiały sobie radzić bez dwóch ważnych zawodników – Juraja Kucki i Andreasa Granqvista. Ligurię powinni opuścić również Ribas, Birsa oraz Seymour. Zarząd klubu prawdopodobnie zrezygnuje również z usług Cristobala Jorquery, który mimo sporego potencjału nie zdołał wykreować się na gwiazdę Genoi.

Z dniem wczorajszym wolnym zawodnikiem został Emiliano Moretti, któremu nie zaproponowano przedłużenia kontraktu z Vecchio Balordo. Były zawodnik Valencii na Stadio Luigi Ferraris przybył w 2009 roku. Na tę chwilę zainteresowanie tym graczem wykazuje dwójka beniaminków – Hellas oraz Livorno.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com