Dokładnie dziś, czyli 3 lipca mija 10 lat od kiedy funkcję prezydenta Rossoblu sprawuje Enrico Preziosi. To niewątpliwie bardzo ważna data dla całego klubu.

Mimo niepowodzeń w ostatnich dwóch sezonach, nie można zaprzeczyć, iż Preziosi nie zrobił niczego dla klubu. Potentat branży zabawkarskiej jest dopiero trzecim prezydentem Genoi, który swoją funkcję sprawuje przynajmniej dekadę.

Sezon 2013/2014 będzie jedenastym za kadencji Preziosiego i siódmym z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kulminacyjny moment w trakcie tych 10 lat miał miejsce w sezonie 08/09, kiedy to Rossoblu zapewnili sobie udział w Lidze Europejskiej i po 17 latach nieobecności powrócili do europejskich rozgrywek.

W latach 2003-2013 najstarszy klub we Włoszech 3 sezony spędził w Serie B, jeden po karnej degradacji w Serie C oraz 6 sezonów w Serie A. Po przejęciu klubu przez Preziosiego powstało wiele inicjatyw, np. muzeum Genoi, czy fundacja. Ożywiony został sektor młodzieżowy, który w ostatnim czasie osiągał wiele sukcesów (Młodzieżowe mistrzostwo Włoch 09/10, Puchar Włoch 08/09, 2x  SuperPuchar Włoch 09 i 10, Torneo di Viareggio 07)

Mimo ostatnich nieudanych niepowodzeń, protestów kibiców i wielu innych zdarzeń, jako kibice liczymy, iż Enrico Preziosi w przyszłości tej dalszej, jak i bliższej uniknie popełnionych błędów, a zespół będzie tworzył silny i zgrany kolektyw.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com