La Gazzetta dello Sport podsumowała aktualną sytuację Genoa na rynku transferowym. Według włoskiej gazety, w najbliższym czasie może dojść do potwierdzeń kilku transferów.

Pierwszym z nich jest odejście Ciro Immobile do Torino. W sobotę odbyło się spotkanie pomiędzy Enrico Preziosim, a prezydentem Toro, Urbano Cairo. Tematem rozmów był oczywiście Immobile, który dla turyńskiego klubu stał się priorytetem. Granata zamierzają odkupić od Rossoblu połowę karty zawodniczej 23-letniego napastnika, a drugą część otrzymają od Juventusu w ramach rozliczenia za Angelo Ogbonnę. W tym tygodniu możemy się spodziewać również finalizacji transferu Cesare Bovo do Torino.

A tymczasem coraz mniej prawdopodobne wydaje się pozostanie Sebastien’a Frey’a w ekipie Rossoblu. 33-letni bramkarz ma zostać ofiarą cięć w pensjach, a z racji iż rocznie inkasuje 1,3 miliona euro, po dwóch latach gry w czerwono-niebieskiej koszulce powinien zmienić otoczenie. Na tę chwilę największe zainteresowanie francuskim golkiperem wykazuje Bursaspor. Oferta tureckiego klubu może być dla Frey’a o tyle atrakcyjna, iż będzie mógł występować w europejskich pucharach, a dokładniej mówiąc w eliminacjach Champions League. Według mediów, ewentualnym następcą może być golkiper Palermo – Samir Ujkani. Wprawdzie w ostatnim czasie dyrektor sportowy Sycylijczyków zaprzeczył wszystkim doniesieniom, lecz jak twierdzą włoscy dziennikarze, transfer wciąż jest dość prawdopodobny.

Jeśli chodzi o pozostałe spekulacje transferowe, beniaminek Serie A, Sassuolo wyraża sporą chęć pozyskania Francesco Acerbiego. Włoski obrońca jest także obserwowany przez Atalantę, która chciałaby odkupić od Rossoblu połowę karty. Genoa wciąż mocno zabiega o Sime Vrsaljko, który wyraził chęć gry na Stadio Marassi. Oprócz 21-letniego piłkarza Dynama, najstarszy klub we Włoszech zamierza pozyskać również jego kolegę z zespołu – Marcelo Brozovica.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com