Jesteśmy niemal na półmetku letniego okna transferowego, jednak Genoa nie zakończyła swoich działań na rynku.

Rossoblu wciąż poszukują napastnika, który wypełni lukę po Ciro Immobile, a dodatkowo będzie grał jako boczny napastnik w taktyce 4-3-3. Głównym kandydatem jest Jimmy Briand. Jak twierdzi La Gazzetta dello Sport, Gryfy za 27-letniego piłkarza złożyły ofertę wypożyczenia za 500 tysięcy € z opcją wykupienia za 1,5 miliona euro. Nie wiadomo jednak czy możliwość wypożyczenia Brianda przekona francuski klub, który za swojego piłkarza życzy sobie 2 miliony euro.

Wciąż nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja z Jurajem Kucką. Słowacki pomocnik w ostatnim czasie był obserwowany przez wiele znanych marek, jednak największe zainteresowanie 26-latkiem wykazuje niemiecki Wolfsburg. Niemcy oferują za Kuckę 9 milionów euro, podczas gdy Enrico Preziosi początkowo oczekiwał 12 milionów.
Dyrektor sportowy, Delli Carri pracuje nad finalizacją transferu Matiasa Silvestre, jednak zarobki nie ułatwiają sprawy. Z tego powodu Genoa znalazła już alternatywy w razie niepowodzenia z pozyskaniem Argentyńczyka. Na tę chwilę wymienia się Bruno Indi’ego z Feyenoordu oraz Marco Capuano z Pescary.

Gryfy próbują zamknąć transfer Albano Bizzarriego. O doświadczonego golkipera walczy również Chievo Verona, które znalazło sobie alternatywę w postaci bramkarza szwedzkiego Kalmar – Etrit Berisha. Decydujące zdanie w kwestii transferu będzie miał jednak sam Bizzarri, który za pośrednictwem agenta wyraził chęć reprezentowania Genoi.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com