Na transferową listę życzeń Gryfów trafił kolejny młody piłkarz. Tym razem dyrektor sportowy, Daniele Delli Carri zainteresował się Giannisem Fetfatzidisem.

23-letni Grek obecnie występuje w Olympiakosie Pireus. Ze względu na styl gry i niewielki wzrost (1,64m), Fetfatzidis w swojej ojczyźnie jest nazywany „greckim Messim”. Zawodnik ten w narodowej reprezentacji Grecji prowadzonej przez Otto Rehhagela debiutował już w wieku 20 lat. Na swoim koncie ma występy w Lidze Mistrzów, Lidze Europejskiej, Pucharze Grecji, lidze greckiej oraz w narodowej reprezentacji Grecji.

Poprzedni sezon dla greckiego piłkarza nie był jednak udany. W lidze greckiej wystąpił w zaledwie 12 meczach i zaliczył dwie asysty. Lepiej wyglądają statystyki z sezonu 11/12: (17 ligowych meczów, 3 bramki, 5 asyst) oraz z sezonu 10/11: 19 meczów, 2 bramki i 4 asysty.

Jak miałaby wyglądać finalizacja transferu? Pierwszym etapem jest wymiana z Milanem. Do ekipy Rossonerrich dołączyłby Valter Birsa, zaś w drugim kierunku powędrowałby Bakaye Traore. Następnie 28-letni Senegalczyk ponownie stałby się kartą przetargową, a Genoa wymiłaby go na Fetfatzidisa.

Źródło: TuttoMercatoWeb.com