W inauguracyjnym spotkaniu 5. kolejki Serie A na stadionie Friuli Udinese wygrało 1:0 z Genoą po samobójczej bramce Emanuele Calaiò w 79. minucie.

- Pomimo faktu, że nie stworzyliśmy sobie zbyt wiele sytuacji to jestem zadowolony z podejścia i determinacji mojego zespołu – powiedział po meczu dla Sky Sport Italia trener Udinese Francesco Guidolin.

Zebrette zdominowali całe spotkanie, spychając gości do defensywy, którzy tylko sporadycznie próbowali swoich sił w kontratakach. Jedyna warta odnotowania sytuacja Rossoblu miała miejsce w 28. minucie po zagraniu ze środka pola do Konate. Młody Senegalczyk uderzył w prawy róg bramki Kelava, ale ten wygiął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później padła bramka dla Udinese po strzale Di Natale, ale gol nie został uznany bowiem napastnik Udine był na pozycje spalonej.

Jedyna bramka w meczu wpadła w 79. minucie po zagraniu Di Natale z rzutu wolnego w pole karne, gdzie Calaiò niefortunnie odbił futbolówkę, a ta wpadła do własnej bramki.

Udinese – Genoa 1:0

Calaiò 79′ sam.

Udinese (3-5-2): Kelava, Heurtaux, Danilo, Naldo; Basta, Allan, Badu, Pereyra (Lazzari 86), Gabriel Silva; Maicosuel (Muriel 57), Di Natale (Zieliński).

Genoa (3-5-2): Perin, Gamberini, Portanova, De Maio; Vrsaljko, Cofie, Lodi, Bertolacci (Biondini 67), Antonini (Stoian 83); Konate (Calaiò 62), Gilardino.

Żółte kartki: Di Natale (Udinese) – Antonini, Portanova, Lodi (Genoa)