Już dzisiaj Gian Piero Gasperini poprowadził pierwszy trening po swoim powrocie do Genoi. Nie jest tajemnicą, że włoski szkoleniowiec będzie stosował ustawienie 3-4-3, a jak podkreśla Il Secolo XIX, kadra Gryfów jest niemal stworzona dla tego ustawienia.

Gasperini nie powinien mieć problemu z wprowadzeniem swojego ulubionego systemu gry. W ostatnich spotkaniach Gryfy występowały w formacji 3-5-2. Dodatkowo w kadrze znajduje się sporo piłkarzy, którzy w bocznych sektorach boiska mogą zapewnić wysoką jakość gry. Głównymi kandydatami do miejsca w wyjściowym składzie są Stoian, Fetfatzidis, Centurion oraz odstający nieco dyspozycją Mario Santana.

Wartościowymi elementami formacji Gasperiniego powinni być również boczni obrońcy, którzy przy trójce środkowych defensorów zostają przesunięci na boki pomocy. I tak oto Luca Antonelli powinien brać czynny udział w ofensywnej grze zespołu, zaś Sime Vrsaljko oraz Giovanni Marchese będą balansować pomiędzy występowaniem na środku obrony, a bokach pomocy.

Jeśli zaś chodzi o dzisiejszą sesję treningową, warto zaznaczyć, iż pojawił się na niej Enrico Preziosi. Gian Piero Gasperini początkowo zorganizował ćwiczenia  z piłką na małej przestrzeni, kolejno mecz 7v7, a na końcu kadra przeszła do siłowni. Oddzielnie trenowali dziś Antonini, Antonelli, Bertolacci oraz Manfredini.

Źródło: PianetaGenoa1893.net